četrtek, 26. junij 2025

[AT-GKB] GKB se pripravlja na električno delovanje - prispeli so novi vlaki

 Priprave na obratovanje električnih železnic v Graz-Köflacher Bahn und Busbetrieb GmbH so v polnem teku: že 4. avgusta 2025 bodo prvi električni regionalni vlaki GKB vozili na progi S6 S-Bahn od glavne postaje v Gradcu prek Hengsberga in Wettmannstättena do Wies-Eibiswalda.


Maja so v GKB prispela prva vozila, potrebna za električno delovanje.

 



 

Ker se bo obratovanje električnih železnic v GKB začelo 4. avgusta, na železniški progi Koralm pa se bo uporabljal drugačen sistem za nadzor vlakov, je morala štajerska železniška družba poiskati začasno rešitev pri upravljanju vozil, da bi lahko v tem času zagotovila železniški promet.
Posledično bodo sodobne električne lokomotive z udobnimi dvonadstropnimi vagoni vozile na progi S6 S-Bahn od avgusta, sprva po trenutnem voznem redu, od decembra 2025 z razširjeno ponudbo voznega reda. Skupno se na liniji S6 dnevno uporablja do šest teh klimatiziranih dvonadstropnih vlakov brez ovir. Na progah S61 in S7 bodo udobni dizelski zgibni vagoni zaenkrat še naprej vozili. Generalna direktorica dr. Barbara Kleinert in generalni direktor Mag. Gerald Klug iz GKB sta soglasno zadovoljna z "pravočasnim prihodom vozil" in prepričana, da je "začetek dobe električnih železnic v GKB mejnik v razvoju podjetja, od katerega bodo imeli veliko koristi tako potniki kot regija ter Graz-Köflacher Bahn und Busbetrieb GmbH!"