ŠPANIJA: Prva serijska serija vlakov za visoke hitrosti Avril, ki jo je naročil RENFE, je zapustila Talgovo tovarno Rivabellosa čez noč 23. in 24. julija, da bi jo preselili v skladišče La Sagra severno od Toleda za testiranje v omrežju za visoke hitrosti. Vlak je vlekel skozi predmestje Madrida s svojimi tovornimi vozički velikosti 1 435 mm, nameščenimi na drsnih kolesih 668 mm.
Pričakuje se, da se bodo testne proge na progi Madrid - Sevilla začele takoj, kar bo pomenilo pomemben mejnik v razvoju visokohitrostne zasnove Avril, ki jo Talgo razvija že več kot desetletje. Nacionalni operater je novembra 2016 izdal trdna naročila za 15 vlačilcev Avril z oznako S106 in nato junija še 15 naročil. Skupaj so te pogodbe vredne 1 ∙ 3 milijarde evrov, od tega 252 milijonov evrov pokriva 30-letno vzdrževanje s skupnim podjetje RENFE in Talgo.
Začetna serija 15 je opremljena s tirnimi podstavnimi vozički 1 435 mm, druga tranša pa bo imela kolesne dvojice s spreminjanjem profila, ki jim omogočajo tudi vožnjo po običajnem omrežju širokega profila in iz njega. Opremljeni bodo za delovanje v treh sistemih elektrifikacije.
Zasnova Avril ( Alta Velocidad Rueda Independienta Ligero ) s 330 km / h naj bi zagotovila bistveno večjo sedežno zmogljivost, nižje stroške delovanja in večje komercialne hitrosti kot prejšnji načini vlakov za visoke hitrosti. Kot odsev Avriljevega dolgega gestacijskega obdobja je Talgo septembra 2012 na sejem InnoTrans v Berlinu odpeljal električni avtomobil in dve prikolici iz prototipnega vlaka.
Pogodba iz leta 2016 za serijsko sestavo je določala, da bi imela vsaka 200 m dolga vlakovna garnitura 416 standardnih in 105 sedežev v poslovnem razredu, razporejenih 2 + 2 in 3 + 2, nastavljiva tako, da bosta usmerjena v smer vožnje.
RENFE upa, da mu bodo nižji obratovalni stroški, ki jih je obljubljal dizajn Avril, pomagali ohraniti delež na španskem medmestnem trgu, saj se bo odprl konkurenci. Do leta 2022 naj bi v omrežju za visoke hitrosti konkuriralo manj kot trije operaterji, vključno s podružnicama SNCF in Trenitalia.